Podczas gdy Waszyngton wydaje 1,5 biliona rocznie na systemy uzbrojenia, Rosja wydaje zaledwie 8% tej kwoty i zdecydowanie przewyższa USA.

Zamieszczone w dniu 4 grudnia 2024 r., autor: State of the Nation

Broni wojskowej, której Ameryka nie ma, ale Rosja ma

Wideo Blog Rebela

Stany Zjednoczone wydają rocznie 1,51 biliona dolarów na wojsko. Obejmuje to nie tylko Departament Obrony, ale także pieniądze wydane przez 6 innych agencji, które pokrywają resztę naszych wydatków wojskowych. Na przykład Departament Energii zajmuje się bronią jądrową. Rosja zwiększa swój roczny budżet wojskowy do 125 mld dolarów w związku z trwającą wojną na Ukrainie. Stany Zjednoczone mają duży czynnik korupcyjny, co sprawia, że ich broń jest droższa i mniej skuteczna. Dr Mark Skidmore odkrył, że w latach 1998-2015 z budżetów HUD i Departamentu Obrony zniknęło 17 bilionów dolarów.

Zobaczmy więc, co Rosja ma, czego my nie mamy.

1) IRBM Oreshnik. Posiada 6 MIRV, które z kolei mają 6 subamunicji. 36 subamunicji uderzyło w ziemię z prędkością 10 machów. Kopią głęboko w ziemi, uwalniając ciepło w temperaturze 7,232 stopni F (4,000 C). Topi stal i. Rosja użyła jednego z nich na obszarze przemysłowym na Ukrainie. Nie pozostało nic prócz kurzu. Domy oddalone o 2 przecznice były tak wstrząśnięte, że wyglądały, jakby uderzyło w nie trzęsienie ziemi o sile 9,0 stopni w skali Richtera.

2) Avangard to międzykontynentalny pocisk balistyczny o prędkości 27 Macha z głowicą bojową o masie 2000 kilogramów. Mach 27 to około 20 000 mil na godzinę (32 000 km/h). To dużo energii kinetycznej uwalnianej na jeden cel

3) Mach 12 Kinzhal. Jest uwalniany z odrzutowca. Wykopuje dziurę o głębokości 98 stóp (30 metrów) w miejscu, w którym kiedyś znajdował się jego cel. Jeden Kindżał może zatopić lotniskowiec.

4) Pocisk manewrujący Mach 9 Cyrkon. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nadal używają poddźwiękowych pocisków manewrujących o prędkości 0,7 Macha. Rosja przekazała Iranowi pocisk manewrujący Cyrkon. Są zajęci ich budowaniem i dzieleniem się nimi ze swoimi przyjaciółmi w Jemenie i Libanie. Być może ujawnią je przed inauguracją Trumpa, aby pokazać mu, że świat, który znał, już dawno przeminął

5) Krasnopol to artyleria rakietowa. Może trafić w RUCHOMY CEL oddalony o 76 kilometrów (47,22 mil). Wystrzeliwany jest pocisk artylerii rakietowej. W połowie drogi do celu orlański dron namierza cel laserem i naprowadza nadlatujący pocisk do celu, niszcząc go.

6) Dron Geran 3. Rosja kupiła dużo tanich irańskich dronów samobójczych. Stworzyli własną wersję, Geran, która przeszła 2 główne poprawki. Geran 3 jest kontrolowany przez operatora znajdującego się w odległości do 100 mil lub większej. Widzi cel (radar, artylerię, ciężarówkę, czołg) i niszczy go.

7) Dron krążący Lancet 3. Nie ma ludzkiego operatora. Posiada obrazowanie termiczne. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do oceny celów. Lancet 3 działa jako część roju, identyfikując cele i niszcząc je. Komunikują się ze sobą. Rosjanie zwykle preferują roje 5 dronów Lancet.

8) Murmańsk to 35-metrowa wieża wykorzystująca wojnę elektroniczną do zakłócania natowskiej komunikacji, radarów i systemów naprowadzania. Kiedy na Ukrainę wprowadzano nowe bronie NATO, trafiały one w cele w ponad 50% przypadków. Po 3 miesiącach rosyjska walka elektroniczna zmniejszyła ten wskaźnik do mniej niż 8%.

9) Rosja zmodernizowała Iran do systemu obrony powietrznej S-400. Potem przekazali Iranowi elementy S-500. W ostatnim ataku Izraela na Iran użyli samolotów F-35, które szybko przekonały się, że nie są niewidzialne. Irański radar namierzył izraelskie F-35, więc syjoniści przerwali atak. Amerykański Patriot II jest gorszy od starego radzieckiego S-300 z 1978 roku.

10) Rosja sprzedała Iranowi 25 samolotów SU-35. Jest wyposażony w pocisk powietrze-powietrze R-37. Występuje w 2 wersjach. Jeden ma większy zasięg wynoszący 400 kilometrów. Amerykański Departament Obrony uważał, że amerykańskie odrzutowce nie muszą być zdolne do prowadzenia walk powietrznych, ponieważ będą polegać na pociskach dalekiego zasięgu. To są ci sami geniusze, którzy uważali, że obrona powietrzna nie jest ważna, ponieważ mamy przewagę w powietrzu! Tak więc F-16 mają pociski powietrze-powietrze, które mogą zestrzelić SU-35 z odległości 50 mil. Ale SU-35 wystrzeliwuje pociski z odległości 400 kilometrów (268 mil)!

11) Bomby szybujące. Rosja zrzuca na Ukraińców co najmniej 110 do 120 bomb szybujących dziennie. Zostały one zrzucone w odległości 15 kilometrów od celu z ładunkami o masie 500, 1000 i 1500 kg (1100, 2200 i 3300 funtów). Ostatnio dodali bombę o wadze 3000 kg (6600 funtów). Ulepszono także bomby szybujące, aby mogły być wystrzeliwane na odległość do 90 km.

Szaleńcy z NATO mówią o inwazji na Białoruś.

Pierwszego dnia NATO przekracza granicę z Białorusią. Miejsca postoju NATO zostaną zaatakowane przez jeden lub dwa IRBM Oreshnik. Siły po białoruskiej stronie granicy zostaną trafione 200 Iskanderami, Kindżałami i pociskami manewrującymi. Potem pojawiają się drony Geran III i Lancet III, które niszczą artylerię, radary, czołgi i ciężarówki. A potem ponad 100 bomb szybujących. Za nimi podążają roje dronów.

To, co pozostało z sił NATO w Dniu 3, będzie widziane uciekające w kierunku granicy.

Upadną rządy w państwach uczestniczących w NATO.

___
https://vidrebel.wordpress.com/2024/12/04/military-weapons-america-does-not-have-but-russia-does/

Wypowiedz się