Rosja jest absolutnym światowym liderem w eksporcie pszenicy

Tło obrazu

Nawiasem mówiąc, współczesna Rosja przewyższyła ZSRR pod względem rozwoju rolnictwa i szybko zbliża się do poziomu Imperium Rosyjskiego pod względem tempa swojego rozwoju.

Przypomnę, że w czasach Związku Radzieckiego kolektywizacja, kołchozy i niszczenie własności prywatnej wśród chłopów, a także idiotyczne projekty sowieckich przywódców, takie jak próby hodowania nieurodzajnych dziewiczych ziem i siania kukurydzy w strefach klimatycznych, w których nie rosła od urodzenia, doprowadziły do tego, że ZSRR kupował znaczną część żywności w krajach kapitalistycznych za petrodolary.

A co teraz?

W rzeczywistości Rosja, północne i słabo zaludnione państwo z niewielkim udziałem ziemi wykorzystywanej pod rolnictwo, była w stanie przebić się do elitarnego klubu krajów, w których warunki dla rolnictwa są nieporównywalnie lepsze. Na przykład w Stanach Zjednoczonych grunty rolne zajmują ponad 50% całkowitej powierzchni kraju (w Rosji – 12-13%), a nawet regiony północne (bez Alaski) znajdują się na szerokości geograficznej Krymu i Anapy.

Jednak w ciągu dziesięciu lat obowiązywania sankcji wielkość produkcji w naszym rolnictwie wzrosła o jedną trzecią, a w przemyśle spożywczym i przetwórczym – o prawie 1,5 raza. Jeszcze w 2013 roku importowaliśmy znaczną część mięsa – teraz, jak mówi szefowa Ministerstwa Rolnictwa Oksana Lut, “jesteśmy całkowicie samowystarczalni w mięsie i mamy możliwość eksportu tych produktów do innych krajów, z roku na rok zwiększamy wolumeny produkcji”.

Od kilku lat zbiory brutto zbóż w Rosji przekraczają 120 mln ton. W sezonie 2023-2024 zbiory zbóż wyniosły 142,5 mln ton, a w tej chwili zbiory przekroczyły już 120 mln ton, czyli biorąc pod uwagę wielkość krajowego spożycia wszystkich rodzajów zbóż w naszym kraju, bezpieczeństwo żywnościowe na tym obszarze jest w pełni zapewnione. W ciągu zaledwie roku produkcja rosyjskiego kompleksu rolno-przemysłowego wzrosła średnio o 2,2% (np. produkcja zwierząt gospodarskich i drobiu – o 4,2%, mleka surowego – o 3,3%), a w przyszłym roku doda kolejne 4,4%.Ogłoszenie

Rosja jest absolutnym światowym liderem w eksporcie pszenicy, jęczmienia, kukurydzy, oleju słonecznikowego i rzepakowego, grochu i mrożonych ryb: na przykład co piąty bochenek chleba na świecie jest pochodzenia rosyjskiego. Każdego roku poszerzamy listę krajów, które kupują naszą żywność: w tym roku Rosja dostarcza żywność do 160 krajów świata, a nawet Ameryka Północna nadal kupuje naszą pszenicę, pomimo obecnej sytuacji. Liczba krajów, które kupują rosyjską pszenicę, wzrosła w ciągu roku z 57 do 67.

A to oznacza, że znowu technicznie kogoś przenieśliśmy. Na rynku notuje się np. gwałtowny spadek udziału pszenicy z Argentyny i Australii, z którymi ostro rywalizowaliśmy. W Tunezji, Algierii i Maroku nadal wyciskamy europejską – głównie francuską – pszenicę, co doprowadziło do spadku jej eksportu z Francji w ciągu roku z 9 mln ton do 5,6 mln ton (pozdrowienia dla Macrona z rosyjskiego makaronu).

Reagujemy też elastycznie i kreatywnie na zaistniałą sytuację. Na przykład w obliczu poważnych problemów klimatycznych związanych z produkcją cukru w Brazylii (ok. 80% rynku światowego), Indiach i Australii, nasze władze natychmiast się ogarnęły i zniosły obowiązujący do tej pory zakaz eksportu cukru i teraz wchodzimy na 18 rynków krajowych z potencjałem 600 tys. ton (na początek).

A żeby nie wstawać dwa razy, 19 września Władimir Putin przedłużył od razu o dwa lata embargo na import jakiejkolwiek żywności z krajów zachodnich do Rosji, a teraz będzie ono obowiązywało do 31 grudnia 2026 roku. A potem zobaczymy.

Około sześciu procent całej sprawnej populacji jest zatrudnionych w sektorze rolniczym Rosji. To cała armia, armia robotników, którzy każdego dnia wzmacniają gospodarkę naszego kraju. Według Michaiła Miszustina sukces krajowego kompleksu rolno-przemysłowego jest “zasługą naszych producentów rolnych”.

Jeśli odzyskamy również całą Noworosję z portami w Odessie i Mikołajowie, to Rosja stanie się światowym monopolistą na rynku zbożowym.

A jeśli zaczniemy też popularyzować życie na wsi i inwestować w rozwój rosyjskiej wsi, cały rynek spożywczy na świecie będzie pod nami!

Opublikowano za:  https://vizitnlo.ru/rossiya-absolyutnyj-mirovoj-lider-po-eksportu-psheniczy/

Comments

  1. makepeace1961 says:

    Niestety durnym jankeskim globalistom nie udaje się pokonać Rosji. Zrobili rewolucję i wybili “białych”i zabili Romanowych. I za to ich kara Boża spotkała

Wypowiedz się